СХІД У БРАГИНЦЯХ: І ЗВІТУВАЛИ, І СПЕРЕЧАЛИСЯ

Загальні збори у Брагинцях розпочалися із звіту сільського голови Андрія Влахна про виконання програми соціально-економічного розвитку села за минулий рік. Як зазначив Андрій Іванович, першим помічником селищної влади є СТОВ “Дружба-Нова” – найбільший орендар селянських наділів у районі. І в Брагинцях зокрема, тож завжди підставляє своє надійне плече в питаннях соціально-економічного розвитку населених пунктів, благоустрою.

Також очільник громади зауважив, що за рахунок власних коштів вдається вирішувати більшість нагальних питань і проблем. У звітному році до сільського бюджету фактично надійшло майже 470 тис.грн., які спрямовано на оплату енергоносіїв, заробітну плату сільським бюджетникам, на благоустрій села.

Із найвагоміших вкладень – на ямковий ремонт дороги по вул.Українська витратили 90 тис.грн., на співфінансування реконструкції будівлі Озерянської ЗОШ виділено 24 тис.грн., по вул.Козача провели водогін протяжністю 1700 м, вартість робіт склала: 17 тис.грн. – труби і 42,5 тис.грн. – земляні роботи.

Водогін прокладали власними силами і за 9 днів закінчили роботи. Особливу подяку сільський голова висловив сільчанам, хто найбільше доклав сил і часу під час проведення цих робіт, а саме: С.В. Дзюбі, П.Ф. Дзюбі з родиною, І.П. Момоту, Р.В. Ралку, В.Галушці, С.В. Телюку, Н.М. Чорнорай.

Також в минулому році проведено косметичний ремонт в СБК, придбано пилосос для ДНЗ, поремонтовано ігровий майданчик в садочку, виділялися кошти на оздоровлення дітей влітку в пришкільному таборі. Проводилися роботи з випилювання порослі на кладовищі, в планах облаштувати там арку і огородити його.

Як зазначив у своїй доповіді сільський голова, головною проблемою для селян на даний момент є те, що худоба брагинчан залишилася без пасовища, землі якого взяло в оренду одне з господарств. Причиною ж цієї ситуації стало те, що, по-перше, земля пасовища не була належним чином оформлена сільською радою, а, по-друге, згідно чинного на час заключення договору оренди законодавства, погодження сільської влади для передачі земель в користування не було необхідним.

Не оминув увагою очільник села і демографічну ситуацію. Нині тут проживає 210 сільчан, з них дошкільнят – 22, школярів – 17, пенсіонерів – 50 осіб, працездатного віку – 118. Торік народилося 4 малят, а померло 3 сільчан.

Також Андрій Влахно повідомив, що сільрада отримала звернення від депутатського корпусу Озерянської сільської ради із пропозицією об’єднатися в одну територіальну громаду з центром в Озерянах. На громадських слуханнях сільчани вирішили прийняти цю пропозицію. Тож питання децентралізації більше на сходці не обговорювалося.

Проблемним лишається для брагинчан автобусне сполучення з Варвою і Прилуками – останнім часом автобус їздить нерегулярно, двічі на тиждень його взагалі немає. Як повідомила голова РДА Любов Доля, в області відбувся тендер, який виграв новий перевізник, тож є надія, що він буде добросовісніше виконувати свої обов’язки.

Хвилює сільчан і питання вирубки лісів. З лиця землі зникають цілі посадки, тільки пеньки згорьованими очима дивляться в небо як, скажімо, лісок під Брагинцями. Обурювало сільчан, що вони навіть не знають, хто ті спритні ділки, котрі просто серед білого дня вирубують і випилюють там усе, що росте найціннішого. Проте, як повідомив голова села, ці насадження не знаходяться під юрисдикцією сільських рад, а від жителів не надходило ніяких скарг. Висловлювали свої обурення сільському голові про те, що на сільському клубі і бібліотеці немає вивісок (висить із зошита листочок з графіком роботи), не задоволені чищенням доріг взимку (чомусь чистили тільки центральні вулиці), відсутнє вуличне освітлення, у ФАПі є глюкометр, але бракує до нього витратних матеріалів. Не задоволені брагинчани і станом доріг в селі.

Про зменшення соціальних норм на субсидію на новий опалювальний сезон, механізм її нарахування надала роз’яснення начальник відділу соціальних допомог та компенсацій управління соціального захисту населення РДА А. Ройко. Про донарахування в квитанціях на електроенергію інформував заступник директора з енергозбуту Варвинського РЕМ М. Бобошко. Помічник народного депутата О. Кодоли В. Андрієнко повідомив, що з березня розпочала роботу приймальня народного депутата. В роботі сходу взяли участь та відповіли на запитання присутніх представник СТОВ «Дружба-Нова» А. Борсук, завідуючий Озерянської амбулаторії В. Ткачов і ін. Підвели підсумок обговорення голови райради і райдержадміністрації Петро Бакуменко та Любов Доля.

Н. ПАЛЯНИЦЯ

Мовою цифр

Власні надходження за 2016 рік Брагинцівського сільського бюджету склали 380 тис.грн. З сільського бюджету за рік профінансовано 394 тис. грн., в тому числі: на фінансування сільської ради – 274 тис.грн.; сільського клубу – 2 тис.грн.; соціальний захист населення – 4 тис. грн.; землеустрій-1 тис.грн.; видатки на проведення робіт пов’язаних з ремонтом дорожнього покриття вул.Українська с.Брагинці – 90 тис.грн.; на районний трудовий архів – 1 тис.грн.; на співфінансування в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза» по об`єкту «Реконструкція будівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Українська, 69 в с.Озеряни Варвинського району, Чернігівської обл.» – 22 тис. грн.

До коштів освітньої субвенції з державного бюджету (170 тис. грн.) на фінансування школи та оздоровлення дітей спрямовано додатково з районного бюджету 329 тис.грн, на утримання закладів освіти, що обслуговують школи 12 тис. грн.

Придбано матеріали та інвентар для школи на 8,3 тис.грн., в тому числі: товари для ремонту приміщення (4,9 тис. грн.), канцелярські товари та миючі засоби (0,6 тис. грн.), спортивна форма ( 2,8 тис.грн).

До коштів медичної субвенції з державного бюджету (131 тис. грн.) на медичне обслуговування жителів села спрямовано додатково з районного бюджету 55 тис.грн.

З районного бюджету на утримання дитячого садка виділено 90 тис.грн.; сільського клубу – 20 тис.грн.; сільської бібліотеки – 23 тис.грн.; на надання соціальних послуг населенню села – 140 тис. грн.

Всього з районного бюджету виділено кошти в сумі 669 тис. грн.

За повід. фінуправління РДА