НА ВИСОКІЙ НАПРУЗІ – ВСІ 45 РОКІВimg_3964

Час летить так швидко, що не встигли й озирнутися, як на життєвім видноколі нашого колективу вже з’явилася кругла дата – 45 років від дня заснування Варвинського РЕМ. А створено його було згідно наказу облпідприємства сільських електричних мереж 5 квітня 1972 р. на базі місцевої дільниці Прилуцького району електромереж.

Не буде зайвим нагадати історію нашого підприємства. Біля її витоків стояли В.В. Гусаров, котрий очолив новий РЕМ, 8 інженерно-технічних працівників та 22 робітники. Колектив тоді обслуговував майже 176 км повітряних ліній (ПЛ) 10 кв та близько 194 км ліній 0,4 кв, 63 трансформаторні підстанції 10/04 кв. У наявності були автомашина й трактор. Електроенергія подавалася 438-и побутовим абонентам, 16-ти колгоспам, двом державним господарствам. І за рік було використано 2 млн. 649 квт/год. електроенергії.

Підприємство потребувало техніки, спецобладнання, фінансів для належної оплати праці. А цього ще бракувало, тому і пливність кадрів була високою.

У березні 1980 р. наш РЕМ ввійшов до складу Прилуцького ПЕМ. Відтак збільшилася кількість ТП, ПЛ, поліпшилася матеріально-технічна база, укомплектованість штату. Вже у наступні два роки звели нове адмінприміщення РЕМ, формувалася необхідна матеріально-технічна база. У 1997 р. підприємство підпорядкували ДАЕК „Чернігівобленерго”, яке наступного року стало ВАТ ЕК „Чернігівобленерго”.

Тривалий час РЕМ очолювали В.Т. Гаврись, далі – В.В. Сідун, потім його директором став І.Г. Варламов, за ті роки, аби успішно забезпечувати фізичних та юридичних осіб електроенергією, „ремівці” постійно підтримували у належному стані тех­обладнання, ЛЕП, займалися капітальним будівництвом. Зокрема, проведено більше 142 км ПЛ (10 кв) та 222 км ліній 0,4 кв, задіяно 122 ТП (10/0,4 кв). В штаті налічувалося близько 30 працівників, які обслуговували понад 9,3 тис. побутових і більше 130 юридичних споживачів.

Справжньою школою виживання стали 90-ті роки минулого сторіччя, коли енергетичний комплекс району переживав великі труднощі, доводилося боротись за збереження колективу, функціональних систем, за належну працездатність, виробничу спроможність підприємства, не допускати серйозних збоїв у роботі. І колектив вистояв, згодом заявивши про себе, як один із кращих у районі. В тім заслуга як кожного працівника РЕМ, так і його очільника Василя Сідуна, який зумів згуртувати колектив. І це незважаючи на те, що з року в рік старіла, погіршувалася мережа енергопостачання, а відтак зростала соціальна напруга серед людей.

Звичайно, за роки, що минули, багато чого змінилося. На краще помітні переміни і в нашому колективі. Невпізнано зріс кваліфікаційний, освітній рівень працівників, помітно зміцніла матеріальна база.

45 літ для людини – це десь півжиття. А от такий вік для підприємства вважається не надто поважним. Так що РЕМ має парубоцькі літа, а в такім віці можна зробити ще багато хорошого. Та це ще попереду, а нині колектив – ювіляр. Хто ж сьогодні допомагає мужніти, міцніти, зростати, розвиватися? Звичайно, пересічні трудівники зі своїми роботящими руками, а також очільники виробничих підрозділів, хто віддає колективу свою енергію, власні знання, турботу, вкладаючи душу у зміцнення потенціалу РЕМ.

Саме такі, як очільники оперативно-диспетчерської служби Роман Ляшенко, у підпорядкуванні якого знаходяться 5 диспетчерів, 5 електромонтерів оперативно-виїзної бригади і стільки ж електромонтерів-водіїв ДВБ; відділу збуту електроенергії, на чолі з заступником начальника РЕМ Миколою Бобошком, у підпорядкуванні якого декілька служб: служби енергонагляду інженера Олексія Бабкіна; дільниці трансформаторних підстанцій і розподільчих пунктів на чолі з Олександром Маліядом; транспортної дільниці інженера Віталія Яцкова; головний бухгалтер Світлана Бабкіна; колективу мережної дільниці майстра Миколи Нагнойного; виробничо-технічної групи, очолюваної інженером Ігорем Бурляєм. Вони допомагають РЕМу міцно стояти на ногах, впевнено іти у завтра.

Приклад дисциплінованості, високопродуктивної праці, належної фаховості, знання справи показують ветерани колективу Віктор Чух, Юрій Тимошенко, Іван Турко, Микола Чиж, Іван Юрченко, Микола Мозговий, Олексій Коваль, Руслан Матухно, Олена Шашлова, Катерина Портна, Анастасія Тонконог, Надія Кокозій і ін.

Силами нашого колективу зроблено немало для зміцнення матеріально-технічної бази та зростання потужностей підприємства. Так, в останні роки протяжність ліній ПЛ-10кв зросла на 6 км, ПЛ-0,4 кв – на 7,3 км, КТП – на 5 штук, приєднано 113 нових споживачів. Нині ми обслуговуємо 201 ТП, близько 270 км ПЛ-10 кв, майже 370 км ПЛ-0,4 кв. За рік капітально ремонтуємо 40 ТП, 40 км ПЛ-10 кв, 24 км ПЛ-0,4 кв. Також очищуємо траси ліній електропередач протяжністю 170 км.

У планах колективу – реконструкція мереж 0,4 кв по Варві протяжністю 26 км, інші задумки, які реалізовуватимемо в ході роботи.

Як бачимо, колектив РЕМ до свого свята – ювілею народження підприємства, підійшов з обнадійливими результатами. Основою для цього була і наука, і досвід колишніх працівників РЕМ, які нині на пенсії, – Ва­силя Сідуна, Ольги Скнар, Миколи Мос­туненка, Анатолія Лісового, Вален­тини Мозгової, Олександра Марченка, Анатолія Бондаренка, Віктора Татар­ченка.

Не можна не згадати добрим словом і тих, хто вже пішов за межу вічності, але свого часу робив вагомий внесок у будівництво мереж, як от: Олексій Нагнойний, Іван Коротун, Григорій Турко, Микола Мінько, Віктор Чеверда. Низький уклін їх пам’яті.

А тим, хто нині трудиться і хто на заслуженому відпочинку , – щире вітання зі святом. Міцного всім здоров’я на довгі роки, світлої радості, щастя, добра й мирного неба, сил, натхнення, злагоди й любові у родинах, успіхів і хороших здобутків у праці. Нехай щаслива доля огортає своїм крилом кожного з вас і ваші сім’ї.

С. ДЗЮБА,
в.о. директора Варвинського РЕМ