Роздільне збирання  сміття у Варві…
Чи стане це реальністю?

img_3970

В усіх розвинутих країнах Європи та світу вже давно проводиться роздільне збирання твердих побутових відходів. Мешканці планети Земля вже давно зрозуміли, що до збору таких видів твердих побутових відходів, як пластик, світлодіодні лампи та багато-багато іншого, підхід має бути продуманий.

Україна належить до країн із високими обсягами утворення та накопичення відходів – 700-720 млн тонн щорічно. Сміттєзвалища в нашій країні займають понад 160 тис. га і всі вони переповнені. На думку екологів, загальна маса накопичених відходів перевищує 56 млрд тонн. Як відомо, в усіх розвинутих країнах світу вже давно не використовуються сміттєзвалища: зазвичай існують полігони ТПВ, сміттєпереробні та сміттєспалювальні заводи.

У Європі переробці ТПВ підлягають 50-60% відходів, а в Україні – лише 5%. У європейських країнах вже давно й успішно працює система роздільного збирання ТПВ.
Тож, чи не «перезріло» це питання і в нас? Чи не час і нам цивілізовано підійти до вирішення проблеми сортування сміття?

Варвинська селищна рада намагається йти в ногу з вимогами часу та життя. Вже кілька років поспіль поруч із звичайними сміттєвими контейнерами стоять оранжеві – для пластикових пляшок. На сміттєзвалищі також організовано процес сортування твердих побутових відходів. Тобто уже кілька років поспіль ми частково здійснюємо роздільне збирання та сортування сміття.

Цьогоріч сесія селищної ради виділила екологічні кошти (їх надійшло 44 тис грн.) і через систему електронних закупівель «Прозоро» за 38 тис. грн. придбано контейнери для роздільного збирання сміття. Сортуватимемо його на пластик, папір та скло.
Тож, шановні мешканці селища, уклінно прошу вас: підтримайте це починання. Опускайте пластик, папір та скло до контейнерів окремо, а рештки органічних та харчових відходів залишайте у звичайних контейнерах.

Дякую за розуміння.

З пов. В.Саверська-Лихошва,
Варвинський селищний голова