«А жінка так схожа на весну»

05Прекрасні, невтомні трудівниці, берегині домашнього вогнища, продовжувачки роду людського… Ці та багато інших щирих і теплих слів лунали на урочистому зібранні «А жінка так схожа на весну» в районному будинку культури з нагоди 8 Березня. До свого свята жіноцтво району, а разом із ним і чоловіки, одержали подарунок від працівників та аматорів сцени районного будинку культури: відбувся творчий звіт артистів, що став заодно і святковим концертом.

This slideshow requires JavaScript.

Сцену прикрасили і вона стала по-весняному теплою. В очікуванні приємного завмерли глядачі. І ось уже їхня увага прикута до учасниць народного театру народної естради «Млин» Лідії Бобошко і Ольги Ігнатенко, котрі розпочали святкову програму постановкою «І знову – 8 Березня». До них приєднався чоловічий ансамбль «Варин», учасники якого ліричною поезією щиро вітали милих жінок з добрим, прекрасно-сонячним днем та зичили їм і всім варвинцям процвітання, здоров`я, врожайної ниви та вічно молодої душі і виконали пісню «Шануймо жінку». Їх підтримали і інші учасники художньої самодіяльності. Програма концерту включала 20 номерів, кожен відзначався виконанням, сценічними костюмами, оригінальністю.

Тепло привітала всіх варвинських леді селищний голова В.В. Саверська-Лихошва, побажала жінкам здоров`я, щастя, кохання, здійснення мрій. «Нехай на вашу честь щодня звучить музика, ллється шампанське, дарують квіти, а чоловіки – обов’язково прихиляють коліна». Також Валентина Василівна вручила Почесну грамоту Варвинської селищної ради за професійну діяльність, високу творчість головному режисеру районного будинку культури Вірі Бузикевич, бо саме завдяки її таланту ми маємо змогу постійно насолоджуватися прекрасними концертними програмами, наголосила очільниця селища.

А далі аматори сцени щедро сипонули у зал найпалкіші й водночас найщемніші, направду пристрасні слова вітань і зичень жіноцтву. А що вже линуло мистецьких вітань – пісенних і словесних, із «міцним» гумором, інструментальних, іскрометних танцювальних! І все палко й наживо, від представників сильної статі різних поколінь, однаково залюблених у самодіяльне мистецтво, і жінок-аматорів сцени, які і тут не залишилися осторонь, додавши діамантового блиску вітальній програмі. Бо й справді: куди ж чоловікам без них – тендітних і сильних, беззахисних і всевладних?..

Про справжнє почуття щиро співали солісти Світлана Мащенко, Вікторія Полянна, сімейний дует Людмила та Олександр Левченки. А як упевнено трималася на сцені маленька варвинська зірочка Діана Константінова, як майстерно вона виконала на мініатюрній скрипочці «Концерт сі-мінор» О.Рідінга, а далі подарувала усім присутнім італійську пісню про кохання «La prima vista». Завжди молоді душею учасниці ансамблю «Надвечір’я» додали настрою веселою жартівливою українською народною піснею «Квасила капусту».

Стільки гумору, як в цей день, на сцені, мабуть, ще не було. Хороший настрій та порцію оздоровчого сміху подарували глядачам учасниці народного театру народної естради «Млин» Наталія Мазник і Марія Зорка, зігравши роль невгамовних сусідок-пліткарок, які пенсію у валізах носять, а відпочивають в Куршавелі. В своїй постановці «Пенсія майбутнього» вони втілили мрії, мабуть, чи не кожного глядача в залі. Про відносини чоловіків і жінок на різних етапах сімейного життя розповіли в комедійному серіалі «Пристрасть і життя» Любов Кік­тенк­о і Володимир Шкарупа, Ярина Семенченко і Олександр Кочерга, Лідія Бобошко і Олег Мащенко. Своїм виступом вони розсмішили глядачів до сліз, викликали шквал емоцій і бурю оплесків.

Надовго запам’ятається глядачам виступ імпозантного і надзвичайно привабливого чоловіка, суперстар 80-х, Сергія Кривуци, який, акомпонуючи на гітарі, виконав пісню «Соул для Юлії». А далі проникливо та чарівно заспівав дуетом зі своєю донькою Юлією Скрипкою пісню «Сицилія». Хвилини неабиякої насолоди подарував присутнім церковний хор «Варвиця», виконавши акапельно українську народну пісню «Ой, чий то кінь стоїть». Номер танцювального колективу районної гімназії «Джайв» запам`ятався легкістю і досконалістю виконання. Повернуло всім дійсно весняний настрій тріо «Мальви», виконавши пісню «Зелен клен». Таким же яскравим та весняним був виступ вокально-інструментального ансамблю «Unreal band», у виконанні яких прозвучала пісня «Черемшина», яка викликала ностальгічні нотки не в одному жіночому серці. Протягом усього концерту ведучий Андрій Косаренко вів мову про винуватців свята – жінок, про їх покликання, долю, працю, про те, як вони роблять світ кращим, а чоловіків щасливішими.

Фіналом святкового дійства стала пісня «Українські дівчата» у виконанні Андрія Косаренка і Олега Мащенка, під яку на сцену вийшли усі учасники святкової програми.
Концерт, яким вітали жінок учасники художньої творчості районного будинку культури, пройшов, як одна мить. Глядачі дякували їм за подарований святковий настрій бурхливими оплесками. По закінченню концерту всі залишилися задоволеними та отримали заряд позитивних емоцій. І ця енергетика свята надовго зігріватиме і глядачів, і учасників.

Н.ПАЛЯНИЦЯ,
фото автора