Допомога в зону АТО

«Цього разу їдемо до Олександра Беребенця!»img_20170213_074209_hdr

Авдіївський напрямок варвинські волонтери Віктор Борсук, Володимир Рокочий і Яна Борщ у середині лютого вибрали не випадково. Вже давно планували відвідати варвинця Олександра Беребенця, який пішов в АТО добровольцем у IV-ту хвилю мобілізації і нині несе службу у 72-ій окремій механізованій бригаді, а тут земляків сколихнули повідомлення про обстріли мирного населення, тяжкість становища військовиків саме на цій ділянці АТО (згадана ОМБр мусить витримувати важкі бої на авдіївській промзоні). Тож рушили у дорогу із домашніми смаколиками, продуктовим набором, сезонними ліками тощо – для військових і гуманітарною допомогою від нашого району – для постраждалих мирних авдіївців. Також навідали у Краматорську Олександра Анатолійовича Чміля – водій у 145-ому рембаті, родом із Варви, а мешкав останнім часом у Прилуках. Чоловікові за 55, але він несе свою нелегку службу – возить снаряди на передову.

Продукти, теплі речі, предмети гігієни зібрали громади Богданів, Гнідинців, Дащенок, Журавки, Кали­новиці, Кухарки, Леляків, Мармизівки, Озерян, Світличного, колективи райцентрівських установ – збір допомоги авдіївцям організувала райдержадміністрація, а варвинські волонтери вкотре згуртували на поміч воїнам своїх помічників із волонтерських кутків селища.

Уклін волонтерській «сотні»

– Як завжди, відгукнулися чимало небайдужих варвинців, – з вдячністю і гордістю розповідає враження від збору вантажу і самої поїздки Яна Борщ. – Зокрема, добре організувався провулок Коцюбинського: Катерина Миколаївна Басанко, Ольга Михайлівна Шульженко, Тамара Семенівна Радченко і Ніна Семенівна Кумець, сім`я Виприцьких, Тамара Василівна Бе­ре­бенець – мама нашого воїна-варвинця. Всі гуртом наготували багато домашніх смаколиків, самих лише вареників жінки виліпили дві сотні! Також передали овочі, закрутку і, звісно ж, теплі побажання Саші якнайшвидше повернутися додому здоровим і неушкодженим.

Продуктами і домашньою ви­пічкою також підтримали поїздку гімназист Денис Онищенко і його родина, сім`ї Бірюкових, За­мули, Ніна Ко­ротун і Світ­лана Деревко. Чимало теп­лого одягу зібрали Галина Михайлівна Ма­тузова, Ніна Федорівна Мозоль, Петро Якович Портний. Михайло Дем`яненко, аби підкріпити хлопцям імунітет, передав мед. Щоразу готує смачну передачу і допомагає коштами колишній «атовець» Олексій Балаба.

Відгукнулися однокласники Саші Беребенця – Ігор Гамадик, Людмила та Ігор Ворожбити, Ніна Васьковська, які зібрали чималу передачу. А дочка Ніни Маринка власноруч напекла домашнього печива.

До збору до­помоги долучився пров. Козачий: Ольга Григорівна Ан­тонюк, Людмила Іванівна Трохи­менко, Світлана Миколаївна Ле­вун – домашні заготовки. Особливо зво­рушила передача Тетяни Олександрівни Ройко, яка свою випічку загорнула у стареньку хутряну шубу, аби вона дорогою не вихолола.

На «Зарічці» чимало небайдужих родин організовують на допомогу воїнам Оксана Лукавенко, Тамара і Микола Вакуліки. Згадана родина не тільки завжди лаштує власні передачі, а й залучає сусідів, знайомих. Лідія Іванівна Шолом теж ще жодного разу не залишилася осторонь збору харчів для воїнів.

Особливо тепло хочу подякувати моїй найпершій помічниці Оксані Лукавенко, продовжує відгук Яна. – Вона озивається на кожну волонтерську акцію, своєю «ластівкою»-автівкою збирає передачі від небайдужих варвинців, у поїздках завжди з нами на зв`язку, разом з донечкою Анею, друзями готують смачні страви.

Цього разу вирішили порадувати наших захисників різними овочевими салатами і олів`є, продуктами для яких підсобили підприємці Тетяна Обидіна, Сергій Смаглюк, а також варвинчанки Галина Баглай, Яна Курченко.

Стас Чепурко, власник м`ясної лавки, забезпечив наш волонтерський вояж стратегічним продуктом – салом, а продавчині намололи його з часником, запакували у відерця. За кошти із благодійної скриньки, яка діє у магазині А. Костіна (приміщення «Нашого дому») ми придбали лимони й імбир та зробили смачну вітамінну заготовку хлопцям на чай. «Наша аптека» (біля автостанції) зібрала військовим ліки – протизастудні та інші – на прохання і по сезону.

Цього разу коштами і пальним на поїздку підсобили Василь Борсук, Василь Бобир, Іван Черкасов, Дмитро Савченко, Юрій Ба­бе­­нко, Володимир Не­­б­­­рат, Інна Дуб­чак, Владислав Кале­ні­че­нко, Микола Телюк. Зок­­рема, пожертва Олек­сандра Полонця – 1,5 тис. гривень.

Діставшись Донеччини,

варвинські волонтери спершу вивантажили гуманітарку для жителів Авдіївки. Військово-цивільна адміністрація міста направила їх до однієї зі шкіл, де вивантажувалися волонтери з різних куточків України. Доки готувалися до перевантаження, неподалік вже зібрався гурт жінок, бабусь, які очікували на допомогу. Стурбовано перемовлялися, мовляв, все збирають, збирають, а чи вдасться нам щось отримати і коли. Тож чимало харчів ми почали роздавати просто з автомобіля, безпосередньо людям у руки.

Далі Саша зустрів земляків-волонтерів у Покровському і вже разом дісталися хутора Тарасівка, де розмістилися воїни і звідки вирушають на бойові завдання.

Хутір повністю збезлюднів, тож хлопці мешкають у залишених хатинках. Полагодили для себе грубки, облаштували баню, поряд річечка. Здається, що влаштувалися з більшим комфортом, аніж ті, хто живе у бліндажах. Проте, на випадок обстрілів, кажуть, бліндаж – сховок надійніший.

– Нас пригостили кавою, показали свій побут, годин зо дві ми поспілкувалися. Відчувалося і тоді, і за дзвінками та листуванням опісля зустрічі, що вояків дуже схвилював наш приїзд, вони радіють увазі і підтримці. Як і Олександр Анатолійович Чміль. Чоловік трішки „спіймав” застуди, а наша лимонно-імбирна суміш, інші гостинці додали йому сил.

Бойовий шолом  для Дениска Онищенка

Про цього юного варвинського патріота газета писала вже не раз. А цього разу, радіє Яна Борщ, ми привезли нашому вірному помічнику подарунок від Олександра Беребенця і його побратимів – бойовий шолом із пам`ятним написом.

Порадували й нас, і воїнів світличненські школярі. Які чудові малюнки, аплікації підготували вони, а разом із вчителями В.С. Звягінцевою і А.М. Клименко, батьками зібрали продуктові передачі.

«Поїдемо ще – були б ми…»

Окремо від себе дуже хочу подякувати нашим волонтерам –кермовим Віктору Борсуку і Володимиру Ро­кочому. – Завершує оповідь Яна. – Вони, не шкодуючи ні себе, ні свого транспорту, знову і знову вирушають у далеку і складну дорогу до наших воїнів, з якими ми всі вже зріднилися.

Обдумуючи нові поїздки і маршрути, вони без тіні сумніву відповідають: поїдемо, були б ми.

Наша команда щиро дякує і низько вклоняється всім небайдужим землякам, які долучаються до збору допомоги. Тільки разом ми здобудемо перемогу, тільки разом ми – країна.

Якщо нагальнішої потреби не виникне раніше, волонтери планують наступного разу знову на Авдіївку, але вже до світлого свята Великодня, із пасками і крашанками, з теплом рідної домівки.

Телефони для тих, хто може допомогти: 095-47-84-790 (Яна Борщ), 066-37-93-804 (Віктор Борсук). А надто для тих, чиї рідні несуть службу у цих краях. Відгукніться, і вашого воїна варвинці-волонтери теж візьмуть під свою дружню опіку.

Записала Є. Зима

Фото з архіву волонтерів