КУПІЛЬ НА ЙОРДАНА – СВЯТО БОГОМ ДАНЕ

img_2104

Мегапопулярним сьогодні є здоровий спосіб життя, а хітом січня стало купання в ополонках на Йордан, у день Хрещення Ісуса Христа – 19 січня. Йорданська вода вважається найбільш цілющою, помічною від усіх хвороб, вона заряджає енергією й позитивом купальника на весь рік.

Ранок того дня зустрів варвин­ців більш як десятиградусним морозом. Він обпікав щоки та забирався під одяг. Але не завадив вірянам за традицією зібратися біля храму Різдва Пресвятої Богородиці, де відправилася служба, а далі хресною ходою пройти вулицями селища до річки Удай, щоб узяти участь у святковому богослужінні. Проводили його отці Георгій та Григорій разом із півчими. По завершенню богослужіння священики освятили воду в купелі і пройшли колом варвинців. Вони щедро кропили принесені людьми ємкості із водою. Кожен намагався підійти ближче, щоб якомога більше крапель полетіло саме на нього.

Попри досить таки прохолодний ранок, чимало люду зібралося біля річки, аби після чину посвячення набрати життєдайної водички і попрощатися з веселою атмосферою різдвяних свят аж до наступного року.

Потім всі охочі мали змогу здійснити обряд очищення. Першими у воду пірнали найсміливіші. За ними в ополонку, зроблену у вигляді хреста, стрибали і молоді, і старші, і чоловіки, і жінки, і діти. Враження після священного купання були різноманітні, проте позитивні.

Після купання можна було погрітися біля багаття та скуштувати гарячого кулішу, зготовленого козаками Прилуцького полку, які гостинно роздавали його усім учасникам Водохреща.

Текст і фото Н. ПАЛЯНИЦІ