Щоб віра жила у маленьких серцяхimg_1970

Привітальним словом настоятеля варвинського храму Різдва Пресвятої Богородиці Георгія Луценка розпочиналося театралізоване свято у світлиці РБК з нагоди Різдва Христового, підготоване вихованцями недільної школи, котра діє при храмі. Отець Георгій тепло поздоровив варвинців, які того дня разом зі своєю малечею зібралися на святковий вертеп. Він не тільки нагадав присутнім духовні основи і знаковість цієї події в житті кожного християнина, а й підкреслив, як важливо кожному пам`ятати, що Бог завжди поряд з нами. Як би сутужно не було людині у певних життєвих обставинах, але він ніколи не залишає її. І як важливо, аби із цією впевненістю, з вірою у добро зростала і наша молодь.

Вже традиційно щороку недільна школа, діяльність якої організовує дружина настоятеля Ірина Луценко, готує святкову Різдвяну виставу, де кожен вихованець має змогу показати свої таланти і можливості, дитячою щирістю порадувати близьких і односельців. Щоразу казкова оповідь веде і юного, і дорослого глядача новим сюжетом, із залученням до нього популярних серед малечі казкових і мультиплікаційних персонажів, біблійних та історичних героїв – як цього разу Знайко і Незнайко, всюдисущі і всевміючі «фіксики», Червона Шапочка, а також Янгол-провісник народження Христа і волхви, князі давньої Київської Русі та інші, котрі мандрували на машині часу. Проте незмінними у виставі щоразу лишаються духовні основи життя людини у світі – Божі закони добра і любові до всього сущого, незламна віра і надія.

Глядачі щирими оплесками стрічали кожен виступ юних артистів, як пісенні, так і театралізовані номери, відчуття свята додали чудові барвисті костюми дітвори, а опісля дійства всіх дітей зібрали піднесена заключна пісня „Україна колядує” і святковий солодкий стіл.

Голова селища В.Саверська-Лихошва працю організаторів церковної школи і творчість її вихованців відзначила грамотою селищної ради, а настоятель храму подякував не тільки діткам-артистам, а й тим дорослим, які допомогли організувати для них свято – місцевим підприємцям В. Рептюху, В.Кравчині, О.Івашурі та депутату обласної ради С.Гайдаю, господиням, які готували пригощання і майстрували костюми.

Текст і фото Є.Зими