Творити – це просто,
коли є підтримка, турбота і любов!

dsc_0229-1

Історія районного фестивалю «Через терни – до зірок!» бере початок у 2005 році. Відтоді, з року в рік, фестиваль набував популярності на теренах району, залучаючи все більше і більше дітей з особливими потребами та членів їх сімей. Присутність та активна участь у заході тат, мам, братиків та сестричок надає заходу надзвичайної теплої та родинної атмосфери.

– Мережа центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить активну роботу із соціалізації та підтримки дітей та молоді з функціональними обмеженнями, уваги та допомоги потребують і члени їх сімей, – зазначає директор Варвинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Козлова. – Наш щорічний фестиваль – один із заходів, де такі діти можуть розкритися і проявити себе, який має на меті розвивати творчий потенціал цих дітей, допомагає налагоджувати спілкування, формує почуття взаємодопомоги та колективізму.

Наприкінці 2016-го року, відбувся вже ХІ районний фестиваль «Через терни – до зірок!». І зібрав він у районному будинку культури 25 сімей, які виховують дітей із особливими потребами.

Інвалідність є соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство. На жаль, з кожним роком кількість дітей з різними вадами здоров’я у районі збільшується. На обліку центральної районної лікарні нині перебуває 68 дітей з інвалідністю (проти 61 на кінець 2015 р.). Серед причин цієї негативної тенденції – різке падіння рівня життя, різні кризові явища в суспільстві, які впливають на самопочуття людей, їх психологічне та фізичне здоров’я, погіршення якості харчування, техногенні перевантаження, неефективність освітньо-профілактичних програм з формування у дітей культури здоров’я на фоні засилля реклами алкоголю, тютюну тощо.

Колектив районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щороку організовуючи фестиваль, має на меті створення атмосфери дружної, єдиної родини, де діти та дорослі мають змогу поділитися своїми мріями, проблемами, продемонструвати свої таланти, поспілкуватися з однолітками.Адже значна кількість дітей та молоді з особливими потребами потребує вирішення багатьох проблем, що пов’язані із розширенням можливостей особистісного розвитку.

dsc_0209dsc_0125
Програма фестивалю 2016 завжди цікава та насичена. Головною ідеєю фестивалю була можливість дітей проявити себе у ролі митців, артистів, танцюристів, і взагалі – творців власного гарного настрою, творців щастя під гаслом: «Творити – це просто!». А допомагали у цьому дітям педагоги-професіонали, які проводили майстер-класи, своєрідні уроки творчості. Діти з батьками отримали практичні навички з виготовлення вітальних листівок, ниткографії, проявили себе у ролі танцюристів, а головне – стали учасниками казкової вистави, яку підготував аматорський театр народної естради «Млин».

А ще діти отримали сертифікати учасників майстер-класів, подарунки та солодощі, поспілкувалися за солодким столом. Святкове дійство відбулося за сприяння районного будинку культури, фінансової підтримки Варвинської районної державної адміністрації, спонсорської та благодійної допомоги підприємців В.Г. Рептюха та В.Г. Даценка, керівництва ТОВ «Журавка».

До учасників фестивалю з вітальним словом та теплими побажаннями звернувся керівник апарату Варвинської районної державної адміністрації О.І. Філоненко, який наголосив на важливості батьківської нелегкої справи у питанні розвитку особистості дитини, розкритті її талантів, душевних та духовних сил.

За інформацією Варвинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді