НАШ ШАХОВИЙ ГРУДЕНЬsam_5746

Він стартував у районному будинку культури чемпіонатом Варвинського району з шахів серед школярів. 7 грудня за звання найсильнішого шахіста змагалися учні 1-4 класів. Звання юної королеви та короля виборювали 9 дівчаток і 10 хлопців з Варвинської районної гімназії, Варвинської, Гнідинцівської та Озерянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Змагалися за коловою системою, 9 турів, 15 хв. на партію кожному учаснику, окремо хлопці і дівчатка.

Лідерство з першого туру серед дівчаток впевнено захопила і зберегла до кінця турніру Адель Гузій з 4-Б Варвинської ЗОШ. Зі стопроцентним результатом – 8 очків з 8-ми, вона впевнено зайняла І місце. На ІІ-му – її однокласниця Яна Терно з результатом 6,5 очок з 8-ми. На ІІІ-му – гімназистка-третьокласниця Валерія Даніленко, яка відстала від срібної призерки лише на 0,5 очка.

Серед хлопців сильнішим виявився Руслан Котченко з того ж 4-Б Варвинської ЗОШ. Не втративши жодного очка, Руслан впевнено зайняв І місце. Друге місце, набравши 7 очок з 9-ти, виборов Артем Кравець із 2-А Варвинської ЗОШ. Третє місце – у Богдана Тупчієнка з 4-Б районної гімназії.

А 12 грудня змагання визначили кращого шахіста і шахістку району серед учнів 5-11 класів. Крім згаданих шкіл, до розіграшу долучилися і шахісти Світличанської та Леляківської ЗОШ І-ІІ ст. У турнірі взяли участь 10 юних леді з різних навчальних закладів. З дев’ятьма очками чемпіонкою району серед учнів 5-11 класів вже вдруге стала Катя Бурляй із 6-А кл. районної гімназії, а от боротьба за ІІ-ге та ІІІ-тє місця була більш драматичною. Тут на фініші турніру з 7-ми очками з 9-ти опинилися 2 спортсмени: Віта Сліпченко – одинадцятикласниця з Озерян та Олена Карпусь – семикласниця з Леляків. Оскільки особиста зустріч була за Оленою, то і „срібло” чемпіонату дісталося їй, а „бронза” – Віті Сліпченко. На жаль, до кінця змагань не дограла одна з претенденток на медалі, шестикласниця зі Світличного Сніжана Давиденко (проблема з доїздом).

А от хлопців (брали участь аж 17) довелося розділити на дві групи, де вони за коловою системою виборювали по дві путівки до фіналу. В результаті запеклої боротьби до фінального мікрокола вийшли шестикласники Варвинської районної гімназії Дмитро Луценко та Назар Бобир, з Варвинської ЗОШ – Владислав Рибальченко – 8-А кл., та В’ячеслав Кропива – з 10 кл. Перше коло фінального турніру змогло визначити лише 4 місце чемпіонату. Тому Владиславу Рибальченку, Дмитру Луценку та В’ячеславу Кропиві довелося знову з’ясовувати стосунки, тільки вже в партіях за скороченим часом. Тут фортуна посміхнулася В’ячеславу Кропиві – він здолав обох своїх молодших суперників. А в боротьбі за ІІ місце протягом всієї партії йшов із матеріальною перевагою Дмитро Луценко, але через втому (13-та партія), прикро прогавив мат і завоював „бронзу”. Його опонент Владислав Рибальченко виборов „срібло” чемпіонату.

За сумою зайнятих місць у всіх чотирьох особистих турнірах команди шахістів Варвинської ЗОШ І-ІІІ ст. та Варвинської районної гімназії набрали однакову кількість залікових балів. За додатковим показником – кількості І місць, командний кубок отримала Варвинська ЗОШ, на ІІ місці – районна гімназія, на ІІІ – Озерянська школа.

Переможці, призери турнірів в особистому заліку отримали грамоти та медалі відповідного гатунку відділу сім’ї, молоді та спорту Варвинської РДА, а також від постійних спонсорів багатьох дитячих змагань з шахів – Володимира Небрата та Сергія Старенченка – грошові премії та солодкі призи. Команда-переможниця отримала кубок чемпіонату району, а призери – командні грамоти.

А 18 грудня наших юних чемпіонів екзаменував відкритий командний кубок м. Ніжин серед дітей 2006 р.н. та молодших. За команду Варви цього разу виступали Руслан Котченко, Артем Кравець, Богдан Тупчієнко та Адель Гузій. Географія кубку Ніжина була представлена командами Києва, Ніжина, Пирятина, смт. Велика Димерка (Київська обл.), Куликівка та Варва. І хоча в турнірі нашій команді вдалося виперидити лише однолітків із Куликівки, але змагання з шахістами Києва, Ніжина, Пирятина додали досвіду та вказали на напрямки роботи, аби вдосконалити гру в майбутньому.

Організатори та спонсори кубку Ніжина подбали про нагороди не тільки переможцям та призерам. Напередодні Дня св. Миколая всі учасники отримали в подарунок солодощі та фрукти. Дякую батькам юних шахістів за організацію поїздки до Ніжина, а юним шахістам – бажаю подальших творчих та спортивних успіхів.