Варвинці на волонтерському форумі

«Час обрав нас»image-0-02-05-545df5a9b993c22a4cd3059a309a3659c180c9d3ea719d096d090dfd76077738-v-15

Традиційно 5 грудня в Україні відзначають Всесвітній день волонтерів. Після початку агресії Росії проти України це свято стало не просто черговою датою календаря, адже людей, які дійсно безкорисливо допомагають іншим, стало дуже багато, і разом – це серйозна рушійна сила. Вони не звикли сидіти, склавши руки, а тому переддень свого свята відзначали теж за роботою. Близько трьох сотень волонтерів з усіх куточків Чернігівщини зібрав на молодіжний форум «Час обрав нас» Чернігівський професійний ліцей побуту. Були серед них і наші волонтери Віктор Борсук, Володимир Рокочий, Яна Борщ, Ірина Кальченко, Віктор Марченко, Ірина Чаленко.

Мета заходу – обмін досвідом, об’єднання та координація волонтерів та їх організацій, а також залучення до соціально важливої справи молоді.

За патріотизм, високу громадянську свідомість, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху та з нагоди Міжнародного дня волонтера Віктор Борсук нагороджений Почесною грамотою та нагрудним знаком обласної ради, Яна Борщ – Подякою голови обласної державної адміністрації. Приймаючи відзнаки, наші волонтери наголосили, що вважають їх визнанням спільних зусиль всіх небайдужих варвинців. Вони щиро дякують всім землякам, які допомагають споряджати допомогу воїнам.

– Волонтери – це добровольці, які, не шкодуючи здоров’я та сил, допомагають хворим дітям та людям з особливими потребами, надають соціальну підтримку пенсіонерам і малозабезпеченим родинам. А останні кілька років – армії й переселенцям, – звертаючись зі словами вдячності, зауважила заступник голови, керівник апарату Чернігівської ОДА Наталія Романова. – Я щиро дякую вам всім, адже, врятувавши одну людину, ви рятуєте цілий світ.

Учасники форуму взяли участь в урочистому відкритті заходу, концертній програмі, презентаційно-інформаційному тренінгу «Пошук ресурсу для реалізації громадських ініціатив», презентації досвіду волонтерських організацій та в роботі флористичних майстер-класів в рамках акції «Різдвяне янголятко для країни», творчих майстерень з виготовлення мотанок і вишивки стрічками, патріотичній фотосесії.

Не обійшовся форум і без обіцяного студентами ліцею сюрпризу. Вихованці та викладачі організували акцію «Святковий настрій волонтеру»: усім охочим робили стрижки, зачіски та манікюр, аби свято волонтери зустрічали не лише з гарним настроєм, я й при повному параді.

Для варвинців-волонтерів участь у цьому гарному заході стала можливою завдяки підтримці керівника сільгосппідприємства „Прогрес”, депутата районної ради М.І. Бойка.

Ю. Скрипка,
головний спеціаліст у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації

* * *

Бережи, Боже, кожну родину,

В якій є солдат, що бореться
За рідну неньку-Україну.
Щоб поверталися сини,  чоловіки, брати додому,
Розказали про жахи війни,
І щоб це не повторилося ніколи.
Щоб не платили ми за Мир – душею і тілом,
А щоб розвивали вільну Україну
Сильним духом, розумом  та добрим ділом.
Щоб наші дітки, лягаючи спати, знали,
Що завжди поруч рідні мама і тато.
Хай буде мирне майбутнє у нашій державі,
Ростуть діти, квітнуть сади
І живуть люди – горді, сильні, величаві,
Які будують майбутнє  власними руками,
І ні в кого нічого не просять
І допомоги не чекають.
Бо знають, що правду шукати
Потрібно у своїй державі.
Мати надію лише на себе, на свій народ
В радості і печалі.
Хай буде так віднині і повіку,
І ми збудуємо державу –
Могутню, велику!
                                       Ірина Чаленко