НОВА СХЕМА РОЗРАХУНКУ ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

У нашому житті енергоносії ві­дігра­ють практично ключову роль. Використовуючи їх у повсякденні, люди оплачують відповідні витрати. Вони з постійним тарифним ростом чималі. Тому пересічному абоненту доводиться рахувати кожну копійку. Відтак споживачів електроенергії засмутив той факт, що останніми місяцями, отримавши платіжки, вони помітили зміни в сумах оплати за використану електроенергію. „Пояснення росту сум ми не знаходимо, – говорять читачі газети, – тому бажано, аби його зробили „ремівці”.

Ми звернулися до заступника директора Варвинського РЕМ М.В. БО­БОШКА й попросили його пояснити ці причини.

– Перш за все, Миколо Володи­ми­ровичу, розкажіть про зміни й доповнення до Правил користування електроенергією для населення.

– Як такого росту оплати за використаний енергоносій немає. Просто змінився розрахунковий період, який був до жовтня ц.р. Донині він будувався на такій схемі: оплату за спожиту електроенергію провадили в середньому з 20 до 20 числа включно. Нині, у зв’язку з виходом 20.09.16 р. та набранням чинності постанови Кабміну України від 23.08. ц.р. №591 щодо змін і доповнень до Правил користування електроенергією для населення, розрахунковий період зміщено на час з 1 до 1 числа розрахункового місяця. Тобто тепер абонент розраховується за календарний місяць. Це зроблено згідно вимоги діючого законодавства.

– А чи має право абонент самостійно передавати показники лічильника?

– Так, споживачу надане право передати показники, що склалися на кінець розрахункового періоду, впродовж двох робочих днів до кінця календарного місяця за телефоном 2-12-82 (телефонні номери вказуються в квитанціях на оплату). Вони вважатимуться останніми, до яких не буде застосовуватися донарахування.

Сподіваємося, схема приведення розрахункового періоду до календарного місяця дасть можливість уникнути певної плутанини, котра виникала раніше.

– Миколо Володимирович, днями енергетики відзначать своє професійне свято. Щоб Ви побажали колективу?

– Користуючись нагодою, вітаю колектив РЕМ, колишніх його працівників, хто нині на заслуженому відпочинку, їх сім’ї з Днем енергетика, який відзначимо 22 грудня. Нехай цей урочистий день додасть усім нам сил та піднесеного настрою, щоденна праця буде спрямована на подальше поліпшення якості обслуговування абонентів. Сердечно бажаю всім щастя, здоров’я, оптимізму й наснаги, родинного затишку й тепла.

Інтерв’ю підготував В. НАГОРНИЙ