ТРАДИЦІЙНІ КУБКИ –  ГАЗЕТИ І АГРАРІЇВ

img_0568Традиційно під кінець року розігрується Кубок газети „Слово Варвинщини” з шахів. Цьогоріч змагання відбулися 6-го та 13-го листопада. На старт вийшли 19 шахістів. Турнір проводився за змішаною системою. Спочатку за путівку до фінальної частини аматори шахів змагалися в 4-ох групах за коловою системою. Перші два місця, зайняті у групі, надавали право на участь у чвертьфіналі змагань.


Особливістю Кубку „Слова Варвинщини” цього року була участь варвинських школярів. В кожну групу включили по одному кращому школяру-шахісту. І хоча ні Владиславу Рибальченку, ні Дмитру Луценку, ні Каті Бурляй, ні В’ячеславу Кропиві не вдалося вийти до чвертьфіналу, у групах вони змогли відібрати у своїх дорослих колег по шахах одне, а то і два таких необхідних очок у боротьбі за Кубок.

Отож, в результаті відбіркових змагань 13.11 в чвертьфіналі зустрілися Бурляй-Євтушенко, Хоменко-Пилипенко, Петренко-Тимошенко та Коновченко-Пічик. З переможців мікроматчів склалися пари півфіналу: Євтушенко-Пічик та Пилипенко-Петренко. Фінал розставив крапки над „і” та визначив переможця.

Втретє поспіль (а всього за історію розіграшу кубку „Слово Вар­вин­щини” – вп’яте) володарем Кубку став Микола Пилипенко. На другому місці – Олександр Пічик, на третьому – Анатолій Петренко. Переможця та призерів від імені редакції газети грамотами та передплатою на „Слово Варвинщини” нагородив ветеран ша­хових баталій Михайло Іванович Яломенко.

А вже наступної неділі, 20 листопада, на День працівників сільського господарства, Варвинський будинок культури приймав команди шахістів сіл району, сусідніх райцентрів та сільгосппідприємств.

Цьогорічний командний шаховий турнір, присвячений Дню працівників сільського господарства, проводився Варвинською Федерацією шахів та шашок за підтримки депутата Чернігівської обласної ради, заступника голови Аграрної партії України С.А. Гайдая. Спонсор призначив грошові призи для команд, що зайняли 1-3 місця, премії суддям.

Свої команди делегували на турнір сільгосппідприємст­ва району – ЗАТ „Прогрес”, ТОВ „Журавка”, СТОВ „Дружба-Но­ва”. Приїхали також команди з су­сідніх райцентрів – Срібного і Талалаївки. Від господарів у турнірі взяли участь три команди: шахісти Варви, команда „70+” та колектив школярів Варви. В змаганнях застосовувалась колова система, очки команди складалися із суми очок гравців команд, гра проводилась на 4-ох дошках з регламентом 15 хв. на партію за правилами швидких шахів ФІДЕ.

З перших турів лідерство захопили шахісти Варви й Талалаївки. За півкроку від них трималася команда ТОВ „Журавка”. В останнім турі лідер – команда Варви, зустрілася з журавчанами, де в напруженій боротьбі у матчі була зафіксована нічия 2:2. А команда Талалаївки з рахунком 3,5:0,5 переграла сусідів зі Срібного, після чого зрівнялися в очках з варвинцями.

Повторилася минулорічна історія: з рівною кількістю очок (по 23,5) і навіть нічиєю в особистій зустрічі І місце зайняла команда Талалаївки (спрацював другий додатковий показник), бо в особистій зустрічі перемога на 1-ій дошці була за талалаївчанами. На ІІ-му місці команда смт. Варва. На 1,5 очка від лідерів відстав бронзовий призер турніру – команда ТОВ «Журавка». Подальші місця розподілилися так: ІV – смт. Срібне, V – ЗАТ „Прогрес” с. Гнідинці, VІ – команда „70+”, VІІ – школярі Варви, VІІІ – СТОВ „Дружба-Нова”.

Головний суддя змагань М.І. Яломенко привітав учасників змагань, підбив підсумки й нагородив грамотами сектору сім’ї, молоді та спорту Варвинської РДА.

Від спонсора змагань учасників із Днем працівників сільського господарства привітав Микола Гайдай і вручив грошові премії переможцю та командам-призерам, а також заохочувальний приз команді варвинських школярів.

Турнір відбувся у теплій, товариській атмосфері. Гості та господар турніру висловили вдячність організаторам та спонсору змагань – депутату Чернігівської обласної ради, заступнику голови Аграрної партії України Сергію Гайдаю, і побажання зустрітися в майбутньому році в цьому ж турнірі, але із ще більшим представницьким складом.

Є. БУРЛЯЙ,
голова Варвинської районної Федерації шахів та шашок