ПАМ’ЯТЬ І ШАНА – НЕТЛІННІ

img_0897Минув рік з того дня, коли Варвинщина, омита слізьми, прощалася із загиблим своїм героєм, світличненським воїном Віктором Мельником. Життєва пісня волелюбного, мужнього 25-річного юнака обірвана 4 грудня 2015 року ворожою кулею. Пекучий біль втрати не вгамувати в материнському серці, не висушити гіркі сльози, важку тугу не приглушать навіть найкращі спогади рідних і близьких. А 9 грудня 1969 року через аварію на промислі №4, що побіля Світличного, загинув земляк-нафтовик Григорій Ляшенко, повторивши у мирний час подвиг військових часів. І ці роковини не могли не вшанувати в alma-mater, де свого часу навчалися Віктор Мельник і Григорій Ляшенко – Світличанській ЗОШ І-ІІ ст., ті, хто нині ступає їхніми слідами.

На лінійку пам`яті до школи завітали керівники району і села, рідні загиблих, представники військкомату, воїни АТО, працівники промислу, односельці, вчителі, учнівська молодь села, громадськість району, аби віддати шану загиблим синам Батьківщини та відкрити меморіальну дошку на фасаді школи світличненцю Григорію Ляшенку.

img_0802
– Біографії цих хлопців короткі: навчалися, працювали, будували плани на майбутнє. В розквіті своїх сил ці два безстрашні, відважні, сміливі юнаки майже одного віку, але в різні роки, віддали своє життя за волю, за народ. – Говорила про загиблих випускників школи Любов Доля, звертаючись до учасників заходу. – Всі учні в стінах школи залишають по собі пам’ять, Віктор та Григорій повернулися до школи, їхні обличчя назавжди закарбувалися на меморіальних дошках. Вони повернулися і в рідне село назвою вулиці імені Віктора Мельника, повернулися в серцях і в пам’яті рідних, друзів, бойових побратимів. Ці пам’ятні знаки на шкільному приміщенні красномовніше будь-яких уроків розповідатимуть учням, якою ціною хлопці здобували нам право вільно жити у своїй країні, їх героїзм вчитиме майбутні покоління школярів таким звичним, але часом надскладним людським якостям як гідність, повага, патріотизм.

Право відкрити меморіальну дошку надали сільському голові Анатолію Філоненку, доньці та внуку Григорія Ляшенка.img_0887

Закінчилися урочистості покладанням квітів до меморіальних дошок, які тепер стали символом безсмертної пам’яті героїв.

Наприкінці зустрічі присутні вшанували земляків-світличненців хвилиною мовчання та вигуками «Слава Україні!» – «Героям слава!».

У пам’яті близьких і знайомих Віктор Мельник і Григорій Ляшенко назавжди залишаться людьми світлими, щирими, вимогливими до себе і небайдужими до інших. І ця подія – це лише маленька краплиночка подяки їм за мирне життя. Свої імена Віктор і Григорій вже вписали золотими літерами в історію рідної школи, рідного села, рідної землі, назавжди зоставшись усміхненими і молодими, як на меморіальних дошках.

Текст і фото Н. ПАЛЯНИЦІ