Україна-вишиванка завітала до Варви

img_0696
Багато хто думає, що люди, котрі працюють із цифрами, а надто – з ранку до ночі рахують гроші, за характером мають бути практичними, раціональними і позбавленими будь-яких сентиментів. А дарма. Ось, наприклад, казначеї, і варвинські зокрема, вкотре доводять, що чітка фінансова дисципліна і висока відповідальність за скарбницю держави органічно поєднуються із прагненням до краси і творчості, ліричністю і патріотизмом.

Минулого понеділка, у День Гідності і Свободи, до Варви завітала вишивана карта України, виготовлена руками десятків казначеїв країни з кожної області. А працівники місцевого управління Державної казначейської служби України Світлана Авраменко, Світлана Шулькіна і Світлана Кисіль на чолі з Вірою Повар презентували цей спільний патріотичний витвір колег старшокласникам районної гімназії. У акції взяла участь голова селищної громади Валентина Саверська-Лихошва.

Ініціативу створити хрещате полотно єднання започаткувала голова казначейської служби держави Тетяна Слюз напередодні річниці Незалежності України. Символічно, що розпочали його вишивати у Донецькій та Луганській областях, далі кожна область додала до карти свого колориту, адже вишивали майстри і майстрині у техніці і візерунками, властивими своєму регіонові. Крим і державну символіку, а також напис-пояснення додали в центральному апараті держказначейства. І далі казначейський оберіг із назвою „Вишивана моя Україна” рушив нашою неозорою батьківщиною вже від району до району кожної області.

Наша Чернігівщина на загальній мальовничій вишиванці-карті виділяється не тільки за територією і розташуванням. Око ваблять близькі нам узори гарячого червоного кольору. А вишивали їх, між іншим, і чоловічі руки зокрема. Як зауважила Віра Іванівна на презентації полотна у 10-Б класі, вишивана Чернігівщина створена руками керівника обласного управління Держказначейства Анатолія Літоша і його заступника, начальника відділу бухгалтерського обліку Наталії Леус.

Віра Повар тепло і зі знанням справи повідала школярам про техніки вишивання і улюблені кольори різних куточків України. До речі, варвинські казначеї прибули на зустріч у гімназію теж у чудових вишиванках, серед яких були і справжні реліквії, як сторічний бабусин пояс-крайка на очільниці районного управління, гаптований ромбами – характерним візерунком Варвинщини. А гімназисти підтримали гостей своїм барвистим національним вбранням.

Розповіла у доступній формі і про функції державного казначейства – ключової фінансової установи держави, яка стоїть на варті її бюджету, акумулює надходження до нього і забезпечує видатками безперебійну роботу кожної бюджетної установи. На день зустрічі зі школярами на єдиному казначейському рахунку України було зосереджено більше 15 мільярдів гривень, а це дає змогу фінансувати потреби держави вчасно, без затримок платежів, як було у попередні роки, зауважила головний скарбник району.

Україна-вишиванка у Варву прибула із сусідніх Срібнянського і Талалаївського районів, від нас помандрувала до Прилуцького, далі її шлях мав пролягти на Полтавщину, у Пирятинський район. Тож того дня вона завершувала свою подорож нашою Чернігівщиною. А позаду ще тільки Харківщина і Сумщина, на казначейський оберіг чекає тривала мандрівка центральними, західними і південними областями. Його супроводжує і символічна книга-літопис, де кожен підрозділ казначейства лишає свій пам`ятний запис.

Казначеї-варвинці додали до неї патріотичні віршовані рядки. А гімназистам зичили плідного навчання, міцних знань, бо зростає нове покоління, з новим світоглядом, якому розбудовувати нашу державу.

– Сяючі очі школярів, бажання до­торк­нутися до стародавніх народних традицій, що передаються із покоління в покоління, створили незабутню атмосферу краси, добра та любові до рідної України. – Відгукнулася опісля акції Віра Повар. – Тож низький уклін усім, хто причетний до створення цього оберегу.

Є.Зима,
фото автора