Добра праця – добрі плоди

img_0573

З давніх-давен Укра­їна славилася щирими, талановитими та працьовитими людьми. Завдяки золотим рукам і серцям, мудрості, досвідченості аграріїв живе наша українська нива. Виплекати її, щоб вона потім з повною віддачею вклонилася тобі своїм тугим колоссям, зберегти й розвивати тваринництво – означає берегти здоров’я й силу свого народу, особливо майбутнього покоління.

Серед таких і тру­­дівники одного з по­тужних сільгосппідприємств нашого району – ТОВ «Журавка», яке, крім обробки землі, утримує ще й тваринницьку галузь, а також в своїй структурі має цех переробки продукції, де за перевіреними часом рецептами виробляються м’яcні і ковбасні вироби. Саме сюди ми навідалися у переддень професійного свята.

Запущений цех переробки продукції ще в 1994 році. За цей час у підприємства були і злети, і падіння, і нові підйоми. Але навіть за складних економічних умов журавчани намагалися виживати і не закрити виробництво, говорить начальник цеху Лариса Охріменко.

Нині ж цех нарощує свою потужність і виробляє на місяць 22-23 т продукції, а в святкові – й до 25 т. Продукцію тут виготовляють різноманітну, яка сподобається навіть найвибагливішому покупцю – це і ліверні ковбаси, зельц, сосиски, сардельки, копчене і тушковане м’ясо, широкий асортимент ковбасних виробів і т.ін. Все це виготовляють з власної сировини, адже ТОВ «Журавка» має свій свинокомплекс, а також займається вирощуванням ВРХ. Реалізують свої смаколики в Чернігівській, Сумській і Полтавській областях, мають фірмові магазини у Варві, Журавці і два – в Линовиці, також практикують виїзну торгівлю.

Валентина Кузьменко – одна з тих трудівниць, чиїми руками твориться достаток у ТОВ «Журавка». Немалу частку праці вклала вона у розквіт села, адже тут народилася, тут пройшли її дитячі і юнацькі роки, тут вийшла заміж і народила двох синів.

Після навчання у Ладані на кухаря деякий час працювала в сфері громадського харчування. Потім трудилася різноробочою у Линовиці, і ось уже майже сім років Валентина Михайлівна у цеху переробки продукції. Хвалять формувальницю ковбасних виробів за її сумлінність, вірність професії і, звичайно, за високі виробничі показники. У цеху вона прийшлася до душі усім за настирливість, працелюбність, людяність, високе почуття відповідальності.

Отож Почесна грамота Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, якою відзначено жінку з нагоди професійного свята працівників сільського господарства, цілком заслужена.

У ТОВ «Журавка» трудиться обліковцем і чоловік Валентини Михайлівни, продовжив трудову династію старший син Юрій, який працює у товаристві водієм. Найбільшою ж втіхою для пані Валентини є її шестирічна онучка Настя.

Коли дивишся на усміхнене, доброзичливе обличчя Валентини Михайлівни, то здається, що можливо зробити усе, були б лише бажання, мрія та мета у житті.

А їх трудівникам села не позичати, адже роблять свою справу за будь-яких обставин, як би сутужно їм іноді не велося.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора.