ТВОРЦЯМ ПРЕКРАСНОГО

img_0500

Минулого тижня відзначали професійне свято працівники культури й аматори народної творчості. І хоч на дворі була справжня листопадова пора – похмура, дощова, однак настрій у малому залі будинку культури панував весняний. Адже внутрішньо ці люди живуть у любові до глядачів, до своїх шанувальників. Цим пройнятий чи не кожен захід, урочистості, які проходять у будинку культури з приводу різних подій. Тому натхнення, творча снага мусять йти від спілкування з добрими людьми.
Працівників культури та аматорів народного мистецтва прийшли привітати голова районної ради П.І. Бакуменко та його заступник В.О. Хажанець. У своєму виступі очільник райради нагадав про важливість роботи культ­працівників у важкий час, який переживає наша держава. Також він виконав почесну місію – вручив відзнаки кращим. Зокрема, Почесною грамотою райдержадміністрації нагороджено завідуючу Брагинцівського сільського клубу Валентину Стеценко, а грамотою районної ради – керівника духового оркестру Анатолія Тимченка.

Зі словами привітань до митців сцени, викладачів спеціалізованих мистецьких закладів, бібліотекарів звернулася селищний голова Валентина Саверська-Лихошва. Як завжди, тепло і з вогником привітав колег начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Роман Бузикевич. Він вручив грамоту Департаменту культури і туризму, на­ціональностей і ре­лігій облдержадміністрації директору Калиновицького СБК Вірі Зеленській, а також повідомив, що такою ж грамотою в області на урочистостях нагороджено директора Озерянського СБК Галину Улянич, а подякою облдержадміністрації – директора Журавського СБК Віктора Набока.

Добрі слова про людей, які працюють у культурі, сказала голова профспілки працівників галузі Віра Бузикевич. Вона щиро вітала своїх колег, які завжди у творчому неспокої. І добра слава про наших аматорів лине далеко за межі району. Віра Володимирівна також подякувала своїм колегам за взаєморозуміння, допомогу, підтримку та побажала їм душевного спокою, гармонії із собою та навколишнім світом і вручила спільно з Романом Бузикевичем ряд відзнак кращим працівникам галузі. Зокрема, їх отримали директор Гнідинцівського СБК Валентина Рубан, бухгалтер централізованої бухгалтерії культури і туризму Людмила Ситник, художній керівник Антонівського СБК Василина Євтушенко, директор Остапівського СБК Ніна Крутько, директор Світличненського СБК Галина Петрик, бібліотекарі Варвинської централізованої системи Ольга Гмиря і Валентина Заєць, керівник ансамблю «Надвечір’я» Катерина Держилова та його акомпаніатор Петро Вишневецький.

Щирими словами привітала присутніх директор районного будинку культури Наталія Пшенична, яка зауважила, що їм усім випала прекрасна і благородна місія – дарувати усім хвилини радості, відпочинку, збагачувати духовну спадщину нашого народу, поринати у світ мистецтва. Наталія Павлівна побажала усім здоров’я, радості, щастя від кожного прожитого дня, творчого натхнення, мистецької іскри та успіхів у подальшій праці і з нагоди свята вручила подяки майстрам народного мистецтва та технічному персоналу РБК.

Зокрема, працівникам Ганні Чумаченко, Тамарі Криканюк, Ользі Тимченко і Володимиру Булаві, учаснику духового оркестру Миколі Первуну та солістці Вікторії Полянній.

Вітали культармійці колег номерами концертної програми. Також присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто відійшли у засвіти.

Під час свята аматори жартували про «полярну» температуру у клубах і бібліотеках, про роботу у свята та вихідні. Не забули перерахувати додаткові уміння та навички, якими оволоділи культпрацівники у своїй непростій діяльності. Вистачало щирих слів, усмішок та квітів, але інколи проскакувала образа за те, що за всі старання культпрацівнику дістаються копійки, іноді навіть без подяки. Однак працівники культури, відволікаючись від негараздів, життєвої суєти, створюють піднесений настрій, і, виходячи на сцену, випромінюють душевну щедрість. Здається в ту мить, наче небо таки пригорнулося до їхньої долі.

Н. ПАЛЯНИЦЯ,
фото автора.