ТЕПЛЕ СЛОВО – ВЧИТЕЛЮ

IMG_9795

У золоті осіннього листя, в синяві прозорого бабиного літа приходить до нас чи не найшанованіше у народі свято усіх вчителів, викладачів, вихователів – День працівників освіти. Хоча сьогоднішній календар перенасичений професійними святами, більшість з яких з`явилася в останні роки, однак свято вчителя залишається особливим.

Отож минулої п’ятниці у районному будинку культури вшановували чисельну когорту педагогів Варвинщини, яких того дня зібрався майже повен зал. Їх прийшли привітати голова райдержадміністрації Любов Доля і заступник голови районної ради Віталій Хажанець, котрі висловили слова щирої вдячності за нелегку подвижницьку працю, обіцяли сприяння влади в усіх починаннях, а також вручили подяки та грамоти ОДА і облради, райдержадміністрації та райради кращим педагогам району за сумлінний труд, високий професіоналізм і з нагоди свята.

Також на урочистостях сердечно привітали зі святом і відзначили грошовими преміями та квітами педагогів, чиї вихованці зайняли призові місця на обласних олімпіадах, всеукраїнських конкурсах, конкурсах-захистах МАН, спортивних змаганнях.

Віри, надії, любові, мудрості й терпіння побажала учителям й колишній педагог, заслужений учитель України, а нині селищний голова Валентина Саверська-Лихошва. Вітали колег також начальник відділу освіти РДА Володимир Кутовий і голова Профспілки працівників освіти й науки Варвинщини Світлана Кисіль, вручивши ряд грамот, дипломів і подяк керівникам навчально-виховних закладів, вчителям і вихователям району, головам шкільних профспілкових організацій.IMG_9672

Взагалі, цей день можна назвати зорепадом нагород для освітян. Того дня кращих із кращих педагогів за сумлінну працю та виховання гідного підростаючого покоління було відзначено подякою Міністерства освіти і науки України, подякою і грамотою Чернігівської облдержадміністрації і облради, дипломами інституту післядипломної педагогічної освіти і т.ін. Серед таких вчитель географії Журавської ЗОШ Валентина Тка­ченко, заві­ду­­вачка Мар­ми­зів­ського ДНЗ «Яблунька» Тетяна Гладун, вихователь ДНЗ «Джерельце» Оле­на Дзю­ба, вихователь-методист ДНЗ «Казка» Лідія Бо­бош­ко, вихователь ДНЗ «Джерельце» Валентина Лінива, заступник директора райгімназії з науко­во-методичної роботи Олександр Дегтяренко та ін.

Вінець святковості повнився барвами музичних вітань, які милозвучно вплітали солісти та творчі колективи районного будинку культури та учні навчальних закладів. Яскравою родзинкою свята, яка примножила чудовий настрій усіх присутніх, було вітання від учасників студії естрадного співу Варвинського районного будинку культури. Талановиті юнаки та юнки зірвали шквал овацій, виконавши пісню «Я буду будувати мости». Налаштувати настрій присутніх на ма­­жорний лад допоміг Микола Виприцький своїм гумористичним вис­­тупом. Гучним завершальним акордом урочистостей про­лунала вис­півана ансамблем «Дже­­рело» дзвінкоголоса «Святкова».

Поволі ступає золотокоса осінь, вкриваючи задуману землю розкішним килимом падолисту, в якому наче згубилися ніжні посмішки учителів. І ця осяйність освітянства розсипається міріадами грайливих блискіток, що наповнюють серця учнів шаною, повагою та вдячністю своїм наставникам.IMG_9702

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора